Eva Kramná
Pohraniční 52/23
Ostrava - Vítkovice
 
Zobrazit mapu Kontakt
 
Úvod
MASÁŽE
Relaxační masáž -
Sportovní masáž -
Reflexní masáž -
Breussova masáž -
Dornova metoda -
Thajská olejová masáž -
Lymfatická masáž -
Autotrakční lehátko -
Zdravá dieta -
Ceník služeb
Kontakt, mapa
Zajímavé informace
Články o zdraví
Slovník pojmů
Pro firmy
Fotogalerie

NAVRCHOLU.czMasáže

DORNOVA METODA


Pochází od pana Dietera Dorna, německého majitele pily, který ji vypracoval asi před 40-ti lety, nyní je již velmi proslulá a populární a rychlým tempem se šíří do všech koutů světa.

Je to jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně uváděny zpět do svých původních správných poloh. Přitom se nikdy nepřekročí práh bolesti a díky tomu, že pohyb není prováděn trhnutím (jak je tomu u chiropraxe), je tato metoda naprosto bezpečná.

Slouží jako výborný léčebný prostředek při bolestech zad, omezeném pohybu a všech bolestech kloubů. Vyrovnává statiku těla a řeší různé problémy pohybového aparátu, jako např: bolesti zad, kyčlí, kolen, tenisový loket, skoliózu, rozdílnou délku dolních končetin, druhotně pak problémy, které se vážou na jednotlivé obratle. Také působí na odstranění problémů vzniklých na psychické úrovni. Mnohé potíže v páteřní oblasti a v kloubech mají často hlubší původ, který je v úzkém spojení nejen s životní situací, s postojem k sobě samému a k lidem, ale také k tomu, jak člověk se svými myšlenkami a pocity umí zacházet. Často osobní problémy a starosti mají vliv na výhřez meziobratlové ploténky.
Páteř je též v přímém spojení s orgány těla přes nervovou soustavu. Posunutý obratel může vyvolat různé zdravotní problémy jak po stránce pohybové, tak I blokády, které vedou k poruše funkce vnitřních orgánů. Následkem toho jsou pak potíže a nemoce, které se dají vyléčit jen za předpokladu odstranění vlastní příčiny (např. vysunutý obratel a uskřinutý nerv).
Je prokázáno, že na každý obratel se váže řada problémů, které jeho nesprávná poloha může způsobovat. Patří zde např. bolesti hlavy, šumění v uších, ekzém, astma, bolesti žlučníku, žaludeční potíže, zácpa, nadýmání, škytavka, revmatismus, neplodnost, aj.


Dornova metoda je jednoduchá a efektivní možnost, jak pomoci od různých potíží. Důležitá však je spolupráce pacienta, který si musí být vědom své soluodpovědnosti za svůj zdravotní stav. K dosažení trvalých výsledků je nutné provádět jednoduchá samostatná cvičení, dodržovat pitný režim a vzdát se škodlivých návyků (křížení nohy přes nohu, jednostranná zátěž jedné poloviny těla aj.)


Ošetření Breussovou masáží se provádí libovolně často, Dornova metoda slouží k odstranění problémů. U někoho se problém podaří vyřešit během tří ošetření, u chronických stavů (např. skolióza páteře) se však léčba může protáhnout až na několik měsíců.


   
TOPlist