Eva Kramná
Pohraniční 52/23
Ostrava - Vítkovice
 
Zobrazit mapu Kontakt
 
Úvod
MASÁŽE
Relaxační masáž -
Sportovní masáž -
Reflexní masáž -
Breussova masáž -
Dornova metoda -
Thajská olejová masáž -
Lymfatická masáž -
Autotrakční lehátko -
Zdravá dieta -
Ceník služeb
Kontakt, mapa
Zajímavé informace
Články o zdraví
Slovník pojmů
Pro firmy
Fotogalerie

NAVRCHOLU.czMasáže

REFLEXNÍ MASÁŽ


Reflexní terapie (Reflexní masáž) je diagnostická a léčebná metoda, která využívá reflexních bodů. Ty se nacházejí na celém těle, při této metodě se však nejčastěji využívají na ploskách nohou.

Říká se, že reflexní terapie neléčí nemoc, ale člověka se vším všudy. To znamená, že se nezabývá jen somatickými projevy, jako je například bolest, ale lze jí odstranit i psychické bloky uložené hluboko v nás, o kterých často ani nevíme a které nám můžou způsobovat nemalé fyzické trápení.

Metoda RT je poměrně jednoduchá, léčivá, rychlá a objektivní. Platí, že bolest v reflexní plošce je přímo úměrná dysfunkci v příslušném orgánu. Ideální je využívat RT jako formu prevence, tak jak je tomu v zemi, odkud pochází. Bolest v reflexní plošce vzniká už mnohem dříve, než se projeví skutečné onemocnění. A toho lze právě výborně využít. Pokud člověk promačkává plošky pravidelně, může daný problém odstranit dřív, než se může rozvinout do skutečného onemocnění.

Pro lepší orientaci na chodidle je možnost připodobnit si chodidla k celému tělu. Pokud dáte plošky nohou vedle sebe, platí, že palce a prsty jsou hlava, krk a šíje. Na pravém chodidle se promítá pravá strana těla, na levém levá strana. Vnitřní hrana nohy představuje páteř (střed těla) a vztahují se k ní středové orgány, dále od středu směrem k venkovnímu okraji nohou pak orgány uložené laterálně. K dobré a poměrně přesné orientaci slouží tzv. reflexní mapky chodidel. K nahlédnutí zde.

Je důležité zmínit, že takovou reflexní terapii zvládne téměř každý. Stačí si sundat boty, ponožky a vyběhnout ven. Kamínky a jiné nerovnosti terénu udělají práci za nás. Jistě, není to nic příjemného a zjistíme, že to i docela bolí. Vždyť jak dlouho už své chodidla „hýčkáme“ tím, že jim „dopřáváme“ botky s vysokou podrážkou, aby necítily ani sebemenší náznak hrbolku, žijeme v betonových blocích, v bytech máme plovoučky, koberce a ani nás nenapadne, abychom se šli ráno proběhnout po mokré trávě jen tak – naboso a dopřáli si tím výbornou masáž. Jistě, nejde to všude, doba se změnila, člověk lehce narazí na sklo, hrozí poranění o injekční jehly – můžete namítnout. A každý nemá možnost proběhnout se po vlastní zahradě, kde tohle třeba nehrozí. Ale i tak existuje řešení – postačí jedna velká krabice naplněná oblázky, menšími kamínky, ve které si ráno a večer pravidelně „zabosujete“. Další způsob, myslím, že nejkrásnější ze všech těchhle variant je strčit nohu do klína někomu Vám nejbližšímu a navzájem si plošky promasírovat. Tohle jsem viděla, když jsem byla na kurzu RT u manželů Patakyových. Kurz nebyl jen pro lidi z oboru, ale též pro naprosté laiky, kteří se mohli tuto metodu naučit. Bylo tam pár manželských párů, kteří se rozhodli udělat něco pro sebe, učili se tuhle metodu jen proto, aby ji využili pro své nejbližší – a myslím si, že tohle by prospělo nejednomu i mladému manželskému páru – každý večer posedět spolu, láskyplně promačkat plošky toho druhého, věnovat mu ten dotek, čas, energii a totéž zároveň přijímat. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je to velmi, velmi příjemné a přínosné!

Ve zkratce by se dalo říct, že pomocí RT jde mj. velmi dobře odblokovat krční páteř, vyhmátnout problémy uložené hluboko uvnitř, pravidelným mačkáním uvolnit a mnohdy příčiny problémů též úplně odstranit, lze jí nastartovat samoléčebný proces v organismu nebo taky jen diagnostikovat, v čem že je ten zakopaný pes.

S každým klientem nejprve vypracuji reflexní diagnostiku – tzn. promačkám na noze všechny důležité reflexní plošky, vyhodnotím citlivost a reakci pomocí bodů, které zapíši do diagnostického formuláře. Poté následuje přímé odblokování krční páteře a reflexní ošetření páteře vleže na lůžku. Tato první návštěva trvá zpravidla něco málo přes hodinu. Klient většinou dostane domácí úkol v podobě mačkání některého reflexního bodu :o) Při každé další návštěvě důkladně promačkám plošky, které nějakým způsobem reagovaly, znovu vyhodnotíme (zda došlo k úlevě, snížení bolestivosti v plošce, jak se člověk cítí subjektivně, zda došlo k nějakému očistnému procesu, atd.), uvolním krční oblast, která je důležitější, než si leckdo vůbec může představit, popřípadě provedu opět reflexní ošetření na lůžku. Cílem RT je nejen odstranit problém, se kterým klient přišel, ale naučit ho mnoha „fíglům“ z oblasti RT.   
TOPlist